Moskwa

Jeśli zamierzacie zwiedzić stolicę Rosji, czyli Moskwę, to warto poznać kilka faktów na jej temat. To przepiękne miejsce z bardzo bogata historią. Jest to stolica Rosji, a jednocześnie największe miasto w tym kraju, ale również w Europie. Ma powierzchnię 2511 kilometrów kwadratowych i 12,1 mln mieszkańców. Jednocześnie jest to jeden z najważniejszych ośrodków politycznych Rosji, liczący się na światowej arenie, oraz jeden z najważniejszych ośrodków finansowych świata. To właśnie tu swoją siedzibę mają władze Rosji, siedzibą prezydenta i rządu jest dzielnica Kreml, której nie można pominąć podczas zwiedzania Moskwy.

Układanie parkietu Warszawa
http://vipparkiet.pl
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon sprzedaży w Warszawie.

Historyczne centrum miasta, czyli kreml oraz Plac Czerwony zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najwcześniejsze świadectwa istnienia w tym miejscu osady pochodzą aż z IV wieku p.n.e.! najważniejszymi zabytkami i miejscami, do których każdego roku udają się liczne wycieczki są: Kreml, Plac Czerwony, Sobór Chrystusa Zbawiciela, teatr Bolszoj, Synagoga Chóralna, Muzeum Sztuk pięknych im. Puszkina w Moskwie, Cmentarz Wagańkowski, Monaster Doński, Cmentarz i Klasztor Nowodziewiczy, Galeria trietiakowska oraz Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945.

To co warto zobaczyć w Moskwie, poza licznymi zabytkami, to na pewno Moskiewskie Międzynarodowe Centrum Biznesowe. Jest ono zlokalizowane na zachód od ścisłego centrum, tuż przy trzeciej obwodnicy Moskwy. Jest to obszar działalności biznesowej, handlowej i rozrywkowej. Przepiękne wieżowce pnące się do góry robią wrażenie, na tle tradycyjnego miasta. Zobaczyć tam możemy prawdziwe perełki współczesnej architektury. Znajdują się tam między innymi budynki: Basznia 2000, Evolution Tower, Imperia Tower, Galeria Centralne, Mecury City Tower, czy Wieża Północna.

Moskwa to również największe centrum edukacyjne w Rosji. Znajdują się w niej najważniejsze uniwersytety w kraju, w sumie jest ich 60. Wśród nich najważniejsze to: Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. M.W. Łomonosowa, Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych, Rosyjska Akademia Sztuki Teatralnej, Wszechrosyjski Państwowy Instytut kinematografii im. S.A. Gierasimowa oraz Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina.

Moskwa to przepiękne miasto, które za każda wizyta można odkrywać na nowo. Zjeżdżają tu turyście z całego świata, by zobaczyć najważniejsze i najpotężniejsze miasto w całej Rosji. Wycieczka do Moskwy to doświadczenie niezapomniane, którego nie można do niczego porównać. Lista miejsc jakie warto odwiedzić w tym mieście jest nieskończona. A bez względu na to czy wolimy zwiedzać muzea, zabytki, podziwiać architekturę, czy szukamy nowoczesnych rozrywek, w Moskwie znajdziemy to wszystko jednocześnie. Niestety taka wycieczka jest stosunkowo droga. Głównie ze względu na bardzo drogi dojazd. Jednak takie wrażenia i tak spędzony czas są warte każdej ceny.

Tak więc jeśli jeszcze nie widzieliście Moskwy, może zaplanujecie wizytę w tym pięknym mieście w tym roku? Pamiętajcie jednak o załatwieniu koniecznych formalności, takich jak ważny paszport i odpowiednia wiza.